Strona główna
Moda i Uroda
Tutaj jesteś
Moda i Uroda

Walka z zapaleniem gardła – czym płukać gardło przy anginie?

Data publikacji 30 listopada 2020


Angina to nielubiana, męcząca oraz bolesna choroba. Jest to inaczej mówiąc ostre zapalenie gardła, spowodowane wieloma czynnikami. Można wyróżnić dwa rodzaje choroby. Pierwsza z nich to angina bakteryjna, druga ropna. Czym one się różnią? Jakie jest ich pochodzenie? Jakie można wyróżnić objawy anginy? Jak leczyć schorzenie? Czy istnieją domowe sposoby na przyspieszenie regeneracji i zdrowia gardła?
Angina to zapalenie gardła oraz migdałków, które znajdują się w okolicy przełyku. Objawy choroby można pomylić ze zwyczajnym zapaleniem wirusowym, jednakże istnieje kilka znaczących różnic. Wśród najczęściej występujących zalicza się:
– ból gardła,
– katar,
– kaszel,
– gorączka,
– bóle mięśniowe,
– zaczerwienienie i obrzęki gardła,
– liczne owrzodzenia we wnętrzu jamy ustnej,
– niekiedy biegunki,
– czasem chorobie tej towarzyszy zapalenia spojówek.
Angina to choroba najczęściej występująca u dzieci, jednakże przypadki zachorowań wśród dorosłych nie dziwią. Angina wirusowa to schorzenie, które zazwyczaj ustępuje po kilku dniach. Jednakże leczenie zapalenia powinno się odpowiednio wspomagać. Jak leczyć anginę? Czym płukać gardło przy anginie? Czy istnieją domowe sposoby na złagodzenie bólu oraz skrócenie czasu rekonwalescencji?
Angina to choroba, którą powinien zdiagnozować lekarz. Dzięki odpowiedniej diagnostyce i dobraniu prawidłowych metod leczenia, pacjent nie musi obawiać się skutków ubocznych oraz różnego rodzaju powikłań po przebytej chorobie.
Wśród najbardziej popularnych działań leczniczych zalicza się: przyjmowanie specjalnych preparatów leczniczych, antybiotyku. Głównym zaleceniem jest odpoczynek, odpowiednia ilość snu, jak również stosowanie środków rozgrzewających. W przypadku uporczywego bólu lekarz może również przepisać środki przeciwbólowe, które pomogą przetrwać męczącą chorobę.
Z zapaleniem można również poradzić sobie stosując domowe sposoby, którymi można wspomagać specjalistyczne leczenie. Czym płukać gardło przy anginie?
Stosowanie jednej z trzech mikstur pozwoli w krótszym czasie pozbyć się uporczywego problemu. Płukanki te zminimalizują ból, jak również przyniosą ukojenie.
Pierwszą i najbardziej popularną techniką jest przygotowanie i spożywanie syropu z cebuli. Wykonanie mikstury jest bardzo proste, a w składzie syropku znajduje się cebula i cukier. Tak przegotowany sok należy pić dwa do trzech razy dziennie.
Kolejnym sposobem na walkę z anginą jest płukanka z ziół takich jak szałwia, rumianek i tymianek. Tak przygotowaną, ostudzoną płukanką należy potraktować gardło kilka razy dziennie. Mikstury nie należy połykać, a po dokładnym wypłukaniu gardła wypluć.
Ostatnią propozycją jest płukanka z wodą i solą.

Redakcja glodowki.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać krem do twarzy na lato