Strona główna
Moda i Uroda
Tutaj jesteś
Moda i Uroda

Z jakiego powodu wypadają ci włosy?

Data publikacji 1 grudnia 2020


Od długiego już czasu cierpisz na niedoczynność tarczycy? Czujesz się wiecznie zmęczona, senna? Przytyłaś przez ostatnich kilka miesięcy chyba z dziesięć kilogramów? Uczula się praktycznie wszystko, co zjesz i czegokolwiek się dotkniesz? Doskwiera ci przenikliwy ból kości, mięśni, stawów? Codziennie rano, gdy patrzysz w lutro, nie możesz rozpoznać sama siebie z powodu silnie opuchniętej twarzy, zwłaszcza powiek? Ciągle zapadasz na jakieś infekcje, a to wirusówka, a to zakażenie grzybicze? Na dodatek od wielu miesięcy wypadają ci włosy całymi garściami? Ponadto stały się kruche, łamliwe, bardzo zniszczone i podatne na zmiany temperatur?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe objawy niedoczynności tarczycy, odpowiedz sobie na pytanie: czy kiedykolwiek zwróciłaś uwagę na temat powiązania: hormony a włosy? Twój endokrynolog być może nic ci o tym nie wspominał, a ty ciągle się zamartwiasz łysymi plackami na głowie i mocno przerzedzonymi włosami? Wydaje ci się, że niedługo będziesz musiała zastanowić się nad przeszczepem włosów, bo już tylko krok cię dzieli od wyłysienia?

Jeśli nie, to warto się w końcu pochylić nad tym zagadnieniem i poszukać dla siebie odpowiedniego rozwiązania oraz dobrze skomponowanej, dedykowanej tobie i przez to skutecznej kuracji.

Jak potwierdzają liczne badania i obserwacje medyczne, problemy hormonalne mają ogromny wpływ na utratę włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jak wiadomo, mają one również wpływ na pojawienie się niepożądanego owłosienia w nietypowych zupełnie miejscach. Niestety, są to bardzo kłopotliwe, a jednocześnie bardzo trudne do odwrócenia w krótkim czasie przypadłości. Trudne, ale nie oznacza to, że nie możliwe.

Uregulowanie poziomu rozszalałych hormonów, odpowiednia terapia, właściwa suplementacja pod okiem specjalisty i wyciszenie stanów zapalnych w organizmie powinny odwrócić te procesy w przeciągu roku.

Jeśli odpowiednio zadbasz o siebie, zrobisz komplet badań hormonalnych na zlecenie doświadczonego endokrynologa, ginekologa i diabetologa, zastosujesz się uczciwie do wszystkich zaleceń medycznych – to poza tym, że w końcu poczujesz się znacznie lepiej, zrzucisz dodatkowe kilogramy, to również twoje włosy, przerzedzone mocno w trakcie niebezpiecznych zawirowań hormonalnych, zaczną powoli odrastać i wracać do swojej pierwotnej, dobrej kondycji zdrowotnej.

Niedoczynność tarczycy jest chorobą, która mocno wyniszcza włosy i skórę. Dobranie jednak odpowiedniej terapii i dawek hormonów, powinno przynieść jednak ulgę i przywrócenie lepszej kondycji włosom.

Redakcja glodowki.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać krem do twarzy na lato