Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta użyteczność wilka do mięsa

Mielone, burger, kiełbasa – użyteczność wilka do mięsa

Data publikacji 21 kwietnia 2022


Wilk do mięsa to urządzenie bardzo funkcjonalne i przydatne. Na rynku znajdziemy jego kilka form, do których należą:

1. Wilki jednozakresowe

Jest to urządzenie, które ma głównie zastosowanie do małych restauracji, pensjonatów, pizzerii. Ich element mielący składa się ze ślimaka, noża i sitka z otworami. Są one przystępne cenowo.

2. Wilki dwuzakresowe

Wilk do mięsa dwuzakresowy można podzielić na modele:

– 1/2 Unger, czyli ślimak, szarpak, nóż, sitko;

– pełen Unger – mięso przechodzi kolejno przez szarpak, pierwszy nóż, średnie sito, drugi nóż i drobne sito.

Te maszyny dają gwarancję lepszego rozdrobnienie niż zwykłe wilki. Sprawdzają się w sklepach rzeźniczych, supermarketach, dużych stołówkach, restauracjach i innych punktach gastronomicznych.

Wielkość wilków – co powinniśmy o tym wiedzieć?

Wielkości wilków określana jest po rozmiarze sitek. Z reguły są to:

– 8 – maszynka do mięsa pomocnicza, nadaje się do domu bądź małej gastronomii.

– 12 – wilk do mięsa przeznaczony do średniej gastronomii lub sklepu mięsnego.

– 22 – maszynka, która znajduje zastosowanie w dużej gastronomii jak na przykład stołówki, bary, burgerownie czy domy weselne.

Jak zasila się wilki do mięs?

Wybór odpowiedniego sposobu zasilania wilków gastronomicznych jest bardzo ważnym aspektem wydajnej i bezpiecznej pracy. Od niego zależy to jakie obciążenie będzie w stanie wytrzymać jego napęd.

Wyróżniamy poniższe rodzaje zasilania:

– 230 V – prąd jednofazowy. Wilki zasilane za pomocą prądu dostępnego w gniazdku znajdują zastosowanie w lokalach gastronomicznych, które nie użytkują wilków w sposób ciągły. Zasilanie 230 V umożliwia wydajną pracę w przypadku mielenia średnich ilości produktów np. mięsa na burgery. Tego typu wilków używa się w zdecydowanej większości lokali gastronomicznych;

– 400 V – prąd trójfazowy. Takie wilki, które zasilane są za pomocą przyłącza trójfazowego zapewniają korzystanie z dużo większej mocy niż wilki zasilane przyłączem jednofazowym, dzięki czemu silniki są w stanie znieść większe obciążenie bez przegrzania czy zatarcia. W przypadku, gdy w lokalu są odpowiednie warunki przyłączeniowe oraz przygotowujesz znaczne ilości mięsa mielonego, jest to znacznie lepszy wybór.

Decydując się na jakikolwiek wilk musisz pamiętać, że większość urządzeń nie nadaje się do pracy ciągłej i wymaga chwili wytchnienia. Zaleca się, aby urządzenia wyłączać po 45 minutach pracy, aby odpoczęło i ostygło. Istnieją wilki, które gwarantują pracę ciągłą, niemniej jednak są one przeznaczone dla dużych firm cateringowych i garmażeryjnych.

Redakcja glodowki.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

foie gras