Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta

Sok z marchwi na włosy

Data publikacji 22 grudnia 2020


Sok z marchwi na pewno jest produktem zdrowym. Co do tego raczej nikt nie będzie mieć wątpliwości. Ostatnio coraz częściej wspomina się jednak o nim w kontekście pielęgnacji włosów. Sporo osób twierdzi, że poprzez regularne picie naturalnego soku marchewkowego można fantastycznie zadbać o pasma od wewnątrz, by lepiej wyglądały one także od zewnątrz. A czy ta teoria jest prawdziwa? Wiele przykładów pokazuje, że jak najbardziej. Sok z marchwi na włosy działa naprawdę świetnie. Już jednomiesięczna kuracja marchewkowa zapewnia efekty, których po prostu nie da się nie dostrzec.

Marchewki i wszelkiego rodzaju marchewkowe potrawki oraz soki i napoje są produktami zbawiennymi dla osób borykających się z różnymi problemami na tle urody. Wzmacniają one włosy, a przy okazji dbają o stan skóry. Wynika to z ich wysokiej zawartości witaminy A, która jest jednym z silniejszych antyoksydantów o działaniu zbawiennym dla ogólnego wyglądu. To ona potrafi poradzić sobie nawet z atopowym zapaleniem skóry, objawiającym się mocno połuszczonym, zrogowaciałym i podrażnionym naskórkiem. Witamina A odżywia też łuski włosów i wzmacnia cebulki. Ponadto marchewki są też jednym z lepszych źródeł beta-karotenu. To właśnie ten składnik odpowiada za ich piękny intensywny kolor.

Aby zastosować sok z marchwi na włosy, należy wypijać go codziennie przez przynajmniej jeden miesiąc w ilości wynoszącej ok. 100 ml. Oczywiście czasami można wypić go trochę więcej, a czasami mniej. Nie będzie to mieć większego wpływu na efektywność kuracji. Od czasu do czasu sok można też zastąpić surowymi marchewkami, jednakże ważne jest to, aby nie poddawać ich obróbce termicznej, gdyż pod jej wpływem mogą one utracić część swoich drogocennych właściwości. Jeżeli natomiast podczas takiej kuracji skóra wyraźnie zmieni swój odcień i stanie się mocno pomarańczowa, należy zrobić sobie dwudniową przerwę i dopiero po niej wrócić do picia soku. Aby poprawić przyswajalność zawartych w nim witamin, warto też przyjmować tran bądź czystą witaminę D. Wtedy kuracja zadziała jeszcze lepiej.

A co daje sok z marchwi na włosy? Otóż przede wszystkim je wzmacnia i sprawia, że zaczynają one rzadziej wypadać, a także mniej się rozdwajają. Zyskują także wyraźny blask. Stają się ogólnie lepiej nawilżone i odżywione. Na marchewkowej kuracji sporo zyska też sama skóra, której stan na pewno poprawi się pod wpływem dostarczania do niej dodatkowych witamin i minerałów. Zbliżone efekty daje kuracja siemieniem lnianym, więc o niej też warto pomyśleć.

Redakcja glodowki.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

foie gras