Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle ekogroszek

Wydajne paliwo do ogrzewania domu – ekogroszek

Data publikacji 17 września 2021

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jest to najwyższy czas, aby wyposażyć się w paliwo do ogrzewania domu. Jednak wybór tego typu produktów jest dość spory, więc odpowiedź na pytanie, która metoda ogrzewania domu jest najlepsza, nie jest wcale taka prosta.

Jakie paliwo do ogrzewania domu?

Do wyboru ma się przede wszystkim takie produkty, jak węgiel, drewno, oleje opałowe, gaz ziemny i wiele innych paliw. Jednak szczególnie w ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się węgiel ekogroszek. Skąd ta nazwa? W nazwie zawarty jest groszek, dlatego że jest to drobnych rozmiarów węgiel wyglądem przypominający właśnie groszek. Powstaje z węgla brunatnego bądź kamiennego, który w procesie produkcji jest przesiewany, aby uzyskać drobne ziarna pozbawione miału. Dzięki temu uzyskujemy bardzo wydajne paliwo zwane właśnie ekogroszkiem. Dlaczego właściwie on i czy rzeczywiście jest tak opłacalnym rozwiązaniem?

Zalety ekogroszku

Korzystanie z produktu, jakim jest węgiel ekogroszek niesie za sobą wiele zalet. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • wydajność — nowoczesne kotły na ekogroszek wystarczy załadować raz na kilka dni i ilość ta bez problemu powinna starczyć do skutecznego ogrzania całego mieszkania. Dzieje się to dzięki zaawansowanej technologii sterownika, który potrafi zadbać o utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku, nie zużywając całej energii naraz;
  • ekonomiczność – węgiel ekogroszek dzięki dużej kaloryczności jest w stanie ogrzać całe mieszkanie niewielką jego ilością. Z tego względu ogrzewanie tą metodą to pełne wykorzystanie efektywności węgla;
  • łatwa obsługa pieca na ekogroszek – pracę takiego pieca w dużym stopniu można zautomatyzować i ograniczyć się do podstawowych czynności. Co więcej, nowoczesne modele pieców pozwalają na zmianę wielu parametrów, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb i zapewnić ich efektywną pracę.

Czym kierować się podczas zakupu ekogroszku?

Jeśli już zdecydujesz się na węgiel ekogroszek warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru. Produkt ten powinien być przede wszystkim najwyższej jakości i posiadać aktualne certyfikaty. Szczególnie ważnymi parametrami mogą być:

  • wartość opałowa,
  • zawartość siarki,
  • ilość wytwarzanego popiołu,
  • wartość spiekalności.

Rozważając zakup ekogroszku, warto zastanowić się, czy nie lepiej wyposażyć się od razu w jego większą ilość. Zakup hurtowy może być znacznie tańszy niż w przypadku, kiedy będzie się decydowało na dokupowanie worka za workiem. Przed taką decyzją należy jednak przeanalizować, ile takiego ekogroszku się zużyje, aby nie kupić za dużej jego ilości.

Redakcja glodowki.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podgrzybki